Maszyny do obróbki metali - jakie są ich zastosowania?

Prace takie jak formowanie arkuszy blachy, segmentów rurowych oraz profilowanych elementów i części maszyn wymaga użycia odpowiednich urządzeń produkcyjnych. Na łamach tego artykułu pokażemy jakie przykładowe zastosowania mogą mieć urządzenia do obróbki blachy.

Zwijanie blach

Jednym z podstawowych zadań urządzeń do obróbki blachy jest przygotowanie metalowych elementów do magazynowania lub dystrybucji. Stosując trzy lub czterowalcowe zwijarki można w prosty i ergonomiczny sposób przygotować cylindry materiałów, w których znajdzie się określona długość arkusza. Tego typu sprzęt znajdzie zastosowanie w większości gałęzi przemysłowych związanych z obróbką stali, aluminium oraz blach.

Formowanie blach

W procesie formowanie balchy często wykorzystywanymi urządzeniami są prasy krawędziowe. Stosuje się je do zaginania i nadawania odpowiedniego nieregularnego kształtu arkuszom blachy. Maszyny do obróbki metali pozwalają precyzyjnie uformować konstrukcję materiału bez ryzyka wystąpienia defektów. Maszyny te wykorzystują zaawansowane oprogramowanie, dzięki któremu można łatwo dopasować parametry przygotowanego wyrobu.

Ukosowanie blach

Maszyny do obróbki metali mogą posłużyć nie tylko do formowania prostych arkuszy. W przypadku konieczności przygotowania ukosowania czy zaokrąglania krawędzi blach można wykorzystać ukosowarki do arkuszy metalu lub profili. Są to urządzenia w wariantach pracy ręcznej lub mechanicznej. Są to bezpieczne dla materiału urządzenia, ich działanie nie narusza jego struktury i trwałości.

Przecinanie arkuszy

Profesjonalna produkcja przemysłowa zajmująca się formowaniem blach powinna zaopatrzyć się w wydajny system do cięcia arkuszy. Stosując maszyny do obróbki metali, takie jak przecinarki hydrauliczne, można w łatwy sposób przygotować precyzyjne cięcie, nie produkując przy tym nadmiernej ilości odpadów. Odpowiednio dobrane ciśnienie wiązki tnącej urządzenia pozwala na precyzyjny podział arkusza blachy.

Brak komentarzy