Systemy kontroli dostępu do budynku

Rozwój technologiczny umożliwił stworzenie bardzo skutecznych systemów kontroli dostępu. Prawie każda większa instytucja lub firma wykorzystuje takie systemy w swoich budynkach. Znacząco zwiększa to bezpieczeństwo mienia oraz osób przebywających w budynku. Ponadto pozwala na zdecydowaną redukcję kosztów przeznaczonych na ochronę budynku. Pod pojęciem kontroli dostępu kryje się również ochrona komputerów. W dzisiejszych czasach dane trzymane na komputerach są niezwykle cenne, a dostęp niepowołanych osób do nich może mieć katastrofalne skutki. Z tych powodów warto zastosować skuteczny system kontroli dostępu.

 

Jaką formę w dzisiejszych czasach przybrały systemy kontroli dostępu? Najpowszechniejszym modelem jest system oparty na wykorzystaniu kart magnetycznych. Każda osoba przebywająca na terenie budynku jest wyposażona w kartę, która daje mu określone uprawnienia. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo szczegółową kontrolę dostępu do różnych pomieszczeń w obrębie jednego budynku. Pozwala na znaczące zwiększenie bezpieczeństwa dokumentów oraz efektywności pracy. Oprócz tego w wielu miejscach funkcjonują pinpady. Współczesne systemy rezygnują z klasycznych zamków na rzecz możliwości, które dają autonomiczne zamki elektryczne.

 

Systemy kontroli dostępu znalazły zastosowanie w wielu miejscach. Przede wszystkim w różnego rodzaju biurach oraz sklepach. Doskonale sprawdza się również w hotelach, gdzie pojawia się konieczność indywidualizacji dostępu do pomieszczeń. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, związanych z systemami kontroli. Liderem jest firma Fonex, która od wielu lat zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań. W jej rozbudowanej ofercie można znaleźć rozwiązania, takie jak system bezprzewodowy racs 5 air roger oraz system racs 4/5 roger. Są to nowoczesne systemy oparte na technologii Wi-Fi. Dzięki ich stosowaniu, kontrola dostępu nie wymaga instalowania skomplikowanej infrastruktury opartej na wielu przewodach. Urządzenia te współpracują z kontrolerem dostępu za pośrednictwem koncentratora. Obsługują karty zbliżeniowe standardu Mifare. Zarówno system bezprzewodowy racs 5 air roger, jak i system racs 4/5 roger doskonale spełnią swoje zadania.

 

System kontroli dostępu daje ogromne możliwości. Wiele firm coraz chętniej z nich korzysta. Istnieje szereg rozwiązań, które różnią się od siebie różnymi parametrami oraz opcjami. Istotne jest poświęcenie dłuższej chwili na zapoznanie się z ich możliwościami oraz dostosowanie wyboru do swoich indywidualnych wymagań.

 

Zainteresowanych zakupem systemów kontroli dostępu zapraszamy na https://www.fonex.pl/kategorie/kontrola-dostepu-7.html

Komentarze

Brak komentarzy