Skuteczny antywirus do biura

Każda firma, mała czy duża korzysta ze sprzętu komputerowego. Jest on jednym z podstawowych narzędzi pracy. Służy nie tylko do bieżącej obsługi zamówień, ale także służy do magazynowania ważnych i często poufnych informacji, które mogą paść łupem hakerów lub zostać uszkodzone poprzez działanie szkodliwego oprogramowania, czyli wirusów. Dlatego warto zainwestować w skuteczny antywirus do biura.

 

Najważniejsze funkcje oprogramowania antywirusowego dla biznesu

 

Produkty przewidziane do użytku w firmach różnią się od tych przeznaczonych do użytku domowego. Sama idea pozostaje taka sama-ochrona danych oraz sprzętu, natomiast nacisk jest kładziony na inne elementy oraz na zapewnienie łatwej kontroli nad rozbudowaną siecią komputerów.

 

Najważniejsze funkcje, jakie powinien posiadać skuteczny antywirus do biura to:

 

  • Skaner wiadomości e-mail – do każdej firmy dziennie trafia wiele maili, także z nieznanych źródeł. Nie jest możliwe ręczna weryfikacja bezpieczeństwa każdej takiej wiadomości. Dlatego skuteczny program antywirusowy powinien wyposażony być w funkcje skanowania wszystkich otrzymywanych wiadomości.
  • Ochrona Internetu – przeglądane strony internetowe także mogą być źródłem złośliwego oprogramowania. Najlepsze na rynku programy, takie jak Kaspersky, potrafią wykryć je już na etapie instalacji oraz skutecznie ją zablokować.
  • Ochrona haseł – każdego dnia pracownicy odwiedzają wiele stron internetowych, uruchamiają niezbędne do pracy programy oraz logują się na serwery i platformy stworzone z myślą o zwiększeniu wydajności pracy. Skuteczny antywirus jest w stanie zabezpieczyć hasła przed wykradzeniem i dostępem osób niepożądanych do wrażliwych danych firmy.
  • Firewall – system Windows jest najpopularniejszym na świecie. Jest wygodny, łatwy w obsłudze i przez to jest także częstym celem ataków. Skuteczny antywirus do biura musi być wyposażony w takie rozwiązanie.

 

Dodatkowe funkcje, jakie powinien mieć profesjonalny program antywirusowy to funkcja sprawdzania plików, czy nie są one zainfekowane. Także możliwość własnej konfiguracji ustawień jest ważna dla administratora sieci w każdej firmie.

 

Jaki antywirus do firmy?

 

Wybór antywirusa powinien być uzależniony od profilu i wielkości danej firmy. Małe firmy takie jak sklep internetowy czy własna działalność gospodarcza, gdzie komputer służy do niewielu zadań wymaga innego zabezpieczeni niż duża firma produkcyjna z rozbudowaną siecią komputerową.

 

Decydujące powinny być funkcje oferowane przez dane oprogramowanie, jakie są kluczowe dla naszych potrzeb. Nie warto wybierać skomplikowanych rozwiązań, jeżeli nasza działalność tego nie wymaga. Z drugiej strony korzystanie z prostego antywirusa w dużej firmie może narazić na nas na spore straty, dlatego polecamy jedne z najlepiej ocenianych antywirusów firmy https://www.kaspersky.pl/

Komentarze

Brak komentarzy