Jaki robot odurzający wybrać? Sprawdź nasze rady!

XXI wiek na pewno uznamy za wiek robotyki oraz zintegrowanych, inteligentnych systemów. Owe systemy, w coraz większym stopniu pozwalają nam na znalezienie chwili wytchnienia w zabieganym świecie współczesnego człowieka.

Czy twój robót już posprzątał dom?

To pytanie, niedługo nikogo nie będzie śmieszyć. Inteligentne roboty sprzątające, to już nasza codzienność.

Choć modeli i producentów robotów sprzątających jeszcze nie jest tak dużo, jak w przypadku mikserów, czy ekspresów do kawy, to spośród tych największych za wyróżniającą się na rynku możemy uznać Neato. Misją tej marki, jest współtworzenie świata, w którym za czystość domowego gniazda nie będzie odpowiedzialny człowiek, a inteligentne roboty sprzątające.

Czy ja muszę po nim poprawiać?

Wciąż ciąży na tych urządzeniach opinia, że roboty sprzątające nie są dokładne, a wręcz rozrzyucają zanieczyszczenia na boki, wciąż ciąży na tych urządzeniach. Dlatego warto zwrócić uwagę na nietypowy kształt robotów Neato, który zaskakuje odejściem od popularnego, choć niepraktycznego owalu. Roboty sprzątające Neato, skonstruowane są w kształcie litery D. Ten kształt, pozwala prostokątnej, przedniej ściance na dokładne dotarcie do rogów pomieszczeń i precyzyjne sprzątanie przy ścianach. A dzięki temu, że szczotka zbiera zanieczyszczenia bezpośrednio do pojemnika, wyeliminowano prawie całkowicie rozrzucanie zanieczyszczeń na boki i wzbijanie kurzu.

Skąd robot wie gdzie jest brudno?

Technicy z laboratorium Neato Robotics stwarzyli inteligentną bestię! Modele D7, D6, D4, D3 nie tylko, skanują przestrzeń by wykryć zanieczyszczenia ale także by zapamiętać kształt pomieszczeń i miejsca które już zostały posprzątane. Robot sprzątające Neato, skanują przestrzeń i sprzątają linia za linią, w przeciwieństwie do chaotycznie odbijajacych się od ścian robotów owalnych. Potrafią zapamiętać miejsce, w którym rozładowała się bateria! Pojechać do bazy ładującej i wrócić do miejsca, by je dokończyć.

Dzięki laserowemu systemowi skanowania pomieszczeń LaserSmart Mapping Navigation (o którym więcej na stronie: http://4robotics.com.pl/neato-2/) roboty Neato potrafią zapamiętać mapy do trzech poziomów budynku i zaplanować pracę.

Czy muszę pilnować mojego robota, gdy sprząta?

Firmy, takie jak Neato należą do wizjonerów, którzy na naszych oczach tworzą nową rzeczywistość. Marzymy o świecie, w którym już żadna osoba nie będzie musiała sprzątać naszego bałaganu. A zrobią to za nas inteligentne maszyny! Wyposażone w czujniki i systemy reagowania na zmieniające się otoczenie roboty płynnie przemieszczają się z miejsca, na miejsce.

Często zdarza się, w przypadku robotów owalnych, że skupiają się na jednym miejscu lub pomieszczeniu przez niemal cały czas pracy. Inteligentne roboty Neato, dzięki swojemu unikatowej konstrukcji w kształcie litery D, w przeciwieństwie do robotów owalnych nie ograniczają się do małej przestrzeni i potrafią poruszać się we wszystkich kierunkach.

Co więcej dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania możesz programować pracę robota ściągając na telefon aplikację. A nawet zlecać mu zdalnie rozpoczęcie pracy, przy użyciu systemów Amazon Alexa lub Google Assistant. Albo, po prostu, napisz do niego smsa! I poczuj się obywatelem XXI wieku, w którym roboty stają się naszą codziennością.

Komentarze

Brak komentarzy