Nowoczesne domy ekologiczne i hybrydowe

Dom Hybrydowy odkryciem technologicznym na miarę smartphone’a

We wrześniu 2014 roku powstał pierwszy dom hybrydowy i od tamtego czasu ich popularność bardzo wzrosła. Nic dziwnego, kiedy popatrzymy na ilość zalet tej ekologicznej budowli, która łączy w sobie wszystkie pozytywne cechy, jakie chcemy, aby nasz dom posiadał. Domy hybrydowe to takie, które łączą rozwiązania energooszczędne, z nowoczesnymi technologiami IT i co najważniejsze - są ekologiczne.

Dom Hybrydowy to pasywny lub energooszczędny budynek, który jest zasilany dzięki odnawialnym źródłom energii. Jego zaawansowana technologia towarzysząca niskim kosztom eksploatacji składa się z: paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pompy ciepła, rekuperacji, wentylacji mechanicznej oraz wysokiej klasy materiałów jak wełna skalna, drewniano-aluminiowe pasywne okna, keramzyt, płyty Active Air, a także Systemów Aktywnych. Wszystko to powoduje, że Dom Hybrydowy to jedyny na rynku tak zaawansowany technologicznie budynek z tak niskimi kosztami jego utrzymania. Domy pasywne, mimo że bogate w nowe techologie, są dostępne w cenie nie odbiegającej tradycyjnych domów.

Zamawiasz dom i nie martwisz się o całą resztę

To prostsze niż myślisz. Składając zamówienie na dom Hybrydowy, nie musisz przejmować się resztą budowy, wszystkimi materiałami oraz urządzeniami. To kompleksowa oferta, która zawiera nawet usługę geodezyjną, usługę geologiczną oraz wsparcie prawne przy uzyskaniu kredytu czy dopłaty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Domy ekologiczne to także komfort, ponieważ do Twojej dyspozycji zostanie przydzielony architekt, który zaprojektuje dowolny układ funkcjonalny oraz pomoże w wyborze takich elementów jak elewacje czy kolor dachu.

Twój wymarzony Dom Hybrydowy może powstać gdziekolwiek zechcesz, ale buduje się je między innymi na Osiedlach Domów Hybrydowych.

Dom Hybrydowy - dom inteligentny

Domem hybrydowym może być zarządzany w inteligentny sposób. Na przykład możesz skomponować osobiste oświetlenie bez użycia kabli za pomocą żarówek i bezprzewodowego mostka Philips Hue. Tak stworzony oświetleniem można sterować za pomocą iPhone'a lub iPada z dowolnego miejsca na świecie, a nawet stworzyć cykl oświetlenia zgodnego z własnym rytmem biologicznym. To co równie istotne w domu ekologicznym, to możliwość sterowania domofonem i systemem kamer za pomocą Twojego smartfona lub tableta. System pozwala odpowiedzieć na wezwanie domofonu nie tylko w obszarze sieci domowej, ale także poza nią. Obejmuje też sterowanie zamkiem furtki oraz obsługę bramy wjazdowej. Ponadto system domu inteligentnego pozwala na zarządzanie pompą ciepła czy rekuperacją.

Domy hybrydowe mają już swoje osiedla

Za domy hybrydowe odpowiadają współpracujące ze sobą firmy Domy Hybrydowe, Saint Gobain oraz partnerzy technologiczni. Okazuje się, że zainteresowanie domami hybrydowymi jest na tyle duże, że można je już liczyć w tysiącach osób! Ekologiczne domy są przede wszystkim niedrogie w utrzymaniu. Koszty eksploatacji to około 200 zł miesięcznie

We wrześniu 2014 r. w Gdańsku Osowej powstał pierwszy w Polsce, modelowy dom hybrydowy w standardzie Saint-Gobain, co oznacza, że został wybudowany w technologii tradycyjnej, ale w połączeniu z kompleksowym rozwiązaniem materiałowym, które opracowała firma Saint-Gobain. Na świecie takich jedno- i wielorodzinnych budynków jest zaledwie kilkanaście. Cena domu w Osowej w standardzie deweloperskim wynosiła prawie 700 tys. zł. Miesięczne koszty eksploatacji budynku oszacowano na około 200 zł. Wydajność energetyczna takiego domu jest normalnie uzależniona od różnych czynników, takich jak liczba mieszkańców, miesięczne zapotrzebowanie na energię, intensywność korzystania z zasobów energetycznych, model domu oraz liczba urządzeń dodatkowych. Znaczenie ma również, tak jak w przypadku domów pasywnych, usytuowanie w terenie oraz geolokalizacja budynku.

Dom Hybrydowy dba o środowisko, portfel właściciela, komfort mieszkańców, ich bezpieczeństwo i zdrowie. To kompletne miejsce do życia, które rozwija idee dbania o środowisko i nowe technologie!

Posiadanie domu hybrydowego jest przede wszystkim bardzo opłacalne, służące środowisku i satysfakcji mieszkańców. Wybierać ekologicznie znaczy wybierać rozsądnie.

Komentarze

Brak komentarzy