Chmura hybrydowa - co to takiego?

Chmura hybrydowa to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność w biznesie. Wrażliwe dane mogą być przez cały czas magazynowane w zasobach lokalnych, a jednocześnie są dostępne dla aplikacji działających w chmurze publicznej. Chmura hybrydowa jest bezkonkurencyjna pod względem obciążeń obliczeniowych. Przy intensywnej pracy możemy tymczasowo dodać niektóre prywatne serwery do chmury publicznej, usprawniając wykonywanie zadań.

Czym jest chmura hybrydowa?

Chmura hybrydowa to typ infrastruktury informatycznej łączący ze sobą co najmniej jedną chmurę publiczną i jedną chmurę prywatną. Środowisko chmury hybrydowej usprawnia zarządzanie i przesyłanie danych oraz aplikacji między chmurą publiczną i prywatną. Konfiguracja chmury hybrydowej wykorzystuje do maksimum potencjał obu rodzajów chmur obliczeniowych. Chmura hybrydowa dla firm zapewnia elastyczność i wiele dostępnych rozwiązań, które pozwalają lepiej zarządzać zasobami organizacji, zbilansować wydatki i szybciej rozwiązywać problemy.

Jak dobraćchmurę hybrydową?

Rozwiązania oparte na chmurze hybrydowej bardzo dobrze sprawdzą się w małych firmach, ponieważ pozwolą jeszcze sprawniej zoptymalizować niewielką infrastrukturę. Chmura dla firm działających na niewielką skalę to rozwiązanie przyszłościowe, które pozwoli zaoszczędzić koszty w przypadku gwałtownego skoku zapotrzebowania na przestrzeń. Chmury hybrydowe bez problemu skalują się w górę. W przypadku okresów pracy ze zmniejszonym zapotrzebowaniem na moc obliczeniową można łatwo zrezygnować z dodatkowych zasobów.

Czy chmury hybrydowe są bezpieczne?

Chmura hybrydowa gwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych w nich danych. Środowisko hybrydowe gwarantuje, że zasady bezpieczeństwa będą jednolite dla wszystkich zasobów, a aplikacje będą aktualizowane na bieżąco. Informacje krytyczne są zmagazynowane i bezpiecznie przechowywane na serwerze lokalnym, który może być dodatkowo osłonięty zaporą. Elementy specyficzne dla danego przedsiębiorstwa przed każdym przydzieleniem będą sprawdzone pod kątem ewentualnego ryzyka. Dzięki temu znikają obawy, że dane niezbędne do funkcjonowania organizacji nie wydostaną się z bezpiecznego miejsca na serwerze lokalnym.

Chmura hybrydowa to nowoczesne rozwiązanie, które jest polecane dla każdego przedsiębiorstwa bez względu na jego wielkość. Połączenie chmury publicznej i prywatnej opłaca się o wiele bardziej niż samodzielne rozbudowywanie infrastruktury i utrzymywanie zasobów używanych okazjonalnie.

Komentarze

Brak komentarzy